Wylewki anhydrytowe

Jeżeli już planujemy prace remontowe w mieszkaniu czy domu, powinniśmy wybrać świetny rodzaj wylewki. Aktualnie dostępnych jest wiele różnorakich rozwiązań, które odznaczają się dobrymi właściwościami użytkowymi. Z pewnością na uwagę zasługuje wylewka anhydrytowa, która polecana jest szczególnie osobom, które planują zastosować w mieszkaniu czy domu ogrzewanie podłogowe.

Jest to wylewka, która posiada masowe zalety, dlatego tak bardzo chętnie stosowana jest nie tylko i wyłącznie w budynkach mieszkalnych, niemniej jednak także w obiektach komercyjnych czy użytku publicznego. Co za tym idzie, warto poznać więcej informacji na temat tej wylewki.
Wylewka anhydrytowa – co trzeba wiedzieć?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że posadzka anhydrytowa szczególnie dobrze kontroluje się w przypadku użycia ogrzewania podłogowego. Wynika to wprost z dobrych właściwości przewodnictwa cieplnego wylewki anhydrytowej. W ogrzewaniu podłogowym stosuje się rury, które przekazują ciepło do pomieszczenia przez pokrycia podłogowe, a więc również przez zastosowaną wylewkę. Co za tym idzie, wylewka zastosowana w przypadku ogrzewania podłogowego powinna charakteryzować się głównie dobrym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, tak aby ciepło szybko przenikało przez jej warstwę do pomieszczenia. Właśnie dlatego tak na prawdę często wykorzystuje się wylewki anhydrytowe w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego. Warto podkreślić również inne zalety wylewek anhydrytowych, w głównej mierze tj. szybkość schnięcia. Zaledwie po 48 godzinach można wznowić prace budowlane, ponieważ wylewka jest już na tyle słucha. Co więcej, jest to wylewka samopoziomująca, w której nie należy używać żadnych dodatkowych zbrojeń. Jest to wylewka odporna na zginanie oraz ściskanie, a zatem wylewka o dobrych parametrach wytrzymałościowych porównywalnych do betonu. Dodatkowo, przy zastosowaniu tego rodzaju wylewki zawsze otrzymamy równą gładką powierzchnię, na którą możemy zastosować w sposób bezpośredni pokrycia podłogowe. Materiałem, który na prawdę bardzo często używa się również w sytuacji ogrzewania podłogowego, jest pianobeton, czyli lekki beton o dobrych właściwościach użytkowych, który cechuje się również dobrym przewodnictwem cieplnym.

Zobacz więcej: posadzki anhydrytowe.