Dlaczego warto wybrać kalendarz trójdzielny?

Kalendarze stosujemy w domach, biurach a także miejscach pracy. Podręczne zabieramy wszędzie ze sobą. Ułatwiają nam kontrolę upływającego czasu a także organizację zajęć.

Dzięki kalendarzom nie zapominamy o wizycie u dentysty, o urodzinach babci i rocznicach. Dają nam poczucie panowania nad w pewnych sytuacjach, co jest najbardziej istotne na co dzień. Jednak kalendarze poza tej podstawowej funkcji sprawdzają się również w roli gadżetu reklamowego.
Kalendarze reklamowe
Gadżet reklamowy powinien być przede wszystkim wartościowy. To właśnie użyteczność powoduje, że pełni własną marketingową rolę, czyli promuje firmę, utrwala jej wizerunek a także wywołuje pozytywne reakcje tak ważne dla budowy dobrych relacji biznesowych z klientem. Charakteryzuje się różnorakie rodzaje kalendarzy i wszystkie mogą pełnić rolę gadżetu promocyjnego, który reklamuje naszą firmę w głównej mierze kalendarze książkowe z okładką oznakowaną naszym logo czy kalendarze trójdzielne z zdjęciami obrazującymi działania naszej firmy.
Kalendarze trójdzielne świetnie realizują cel marketingowy. Głównie odróżniają się wysoką użytecznością. Kalendarz trójdzielny składa się z kilku elementów funkcjonalnych. Są to główka, czyli górna część przeznaczona na nadruk reklamowy, kalendarium a także dolna część, czyli stopka. Kalendarium składa się z trzech części: miesiąca aktualnego, poprzedniego i następnego. Takie rozwiązanie sprawia, że kartki z miesiącami gwarantują dużo miejsca na wprowadzanie notatek. Najczęściej stosowana jest również przezroczysta nakładka do przesuwania ramki służącej do oznaczania konkretnego dnia. W stopce umieszcza się dane kontaktowe firmy, co powoduje, że klient bez najmniejszego problemu może się z nami w każdej chwili skontaktować. Nie musimy poszukiwać naszej wizytówki ani naszej witryny internetowej.
Najważniejsza z marketingowego punktu widzenia jest część górna przeznaczona na nadruk. Jest to znaczna powierzchnia, które daje bardzo duże sposobów reklamowe. Właśnie dlatego kalendarz trójdzielny dla firm stanowi tak skuteczne narzędzie reklamy. Projekt wizualny kalendarza jest przygotowywany indywidualnie, tak aby spełnić oczekiwania i wytyczne klienta, niemniej jednak standardowo umieszcza się tam logo a także dodatkowe treści reklamowe nawiązujące do działalności firmy.
Sprawdź: kalendarz trójdzielny dla firm.